ליצירת קשר

השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר  XRF

  פלורסנצית קרני רנטגן, או בראשי תיבות XRF, הינה פליטת קרני רנטגן מהרכב של חומר אחרי שעוררה עם קרני רנטגן באמצעות אנרגיה גבוהה. טכנולוגיה זו נעשית לצרכים שונים בתחומי המחקר והמדע, והיא מאפשרת לנו להגיע לתוצאות בתחומים קריטיים, למשל ניתוח של אלמנטים, אנליזה של הכימיה, אפיון מתכות, חקירת ההרכב של זכוכית, חומרי בניין וקרמיקה. בין היתר היא מסייעת גם בתחומי הגיאו-כימיה, זיהוי חשודים על פי דגימות מזירת אירוע פלילי, תיארוך של פרטי ארכאולוגיה וכמובן של חפצי אמנות שונים. חברת א.ו.ב.א שירותי הייטק (2003) בע”מ הינה חברה המתמחה במתן שירותים טכנולוגים שונים כגון XRF, WMS, XRD ועוד.

  עקרונות ושימושים של XRF

  • העקרון של פליטת פלורסנצית קרני רנטגן, בא לידי ביטוי בכך שכשחומרים מסוימים נחשפים אל מול קרינת רנטגן הנעה באורכי גל קצרים או לחלופין מול קרני גמא, יכול להתרחש יינון של האטומים שמרכיבים את אותם חומרים.
  • יינון זה בעצם עירור או פליטה של לפחות אלקטרון אחד ויותר מתוך האטום, וזה קורה כאשר אותו אטום חשוף לקרינה עוצמתית ממנו.
  • קרני גמא ורנטגן יכולים להיות עוצמתיים מספיק, על מנת לעורר את האלקטרונים ממסלולם הפנימי ממבנה האטום. ככל שהיקף המסלול של אותו אלקטרון גבוה יותר, האנרגיה שלו עוצמתית יותר.
  • עירור של אלקטרונים מייצר מבנה לא יציב בתוך האטום, מה שמוביל לכך שאלקטרונים ממסלול גבוה יותר יורדים אל מסלולים נמוכים יותר מבחינת אנרגיה.
  • אנליזה של קרני רנטגן יכולה לשמש באפיונים כימיים, למשל לצרכים כמו צבירת מידע ונתונים ראשוניים אודות הרכב יסודות החומר. בתעשייה הכבדה של הקרמיקה והמתכת, למשל, מבצעים פרוצדורת XRF בכדי לבחון את החומר על כל היבטיו. כמו כן נעשה בזה שימוש לצורכי מחזור של מתכות, וכן באתרי מחצבות מינרלים וחומרים נדירים על מנת להכיר את טיבם ואיכותם.

  מעריכים את החומר עבורכם

  חברת ההייטק א.ו.ב.א שירותי הייטק (2003) בע”מ מספקת שירותים טכנולוגיים ענפים מתחומי מחקר שונים בארץ ומחוצה לה. מבין אלפי לקוחותינו חברות תרופות, מכוני מחקר, תעשיות כבדות ועוד. אם אתם צריכים שירותי פלורסנצית קרני רנטגן עם המכשור והאבזור מהטובים בעולם, צרו עמנו קשר עוד היום ואנו נדאג לכל מה שאתם צריכים.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר


   שיווק לעסקים באינטרנט שיווק לעסקים באינטרנט