ליצירת קשר

השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר  xrd

  דיפרקציה של קרני רנטגן, בראשי תיבות XRD, באנגליתX-ray diffraction , זהו תחום מחקרי העוסק במציאה של הרכב החומר והמבנה המרחבי שלו, זאת באמצעות מדידה של תבניות הנוצרות ע”י קרני רנטגן העוברות דרך החומר. תבניות אלו נוצרות ע”י התנגשות/מעבר קרני הרנטגן דרך החומר ושינויי הכיוון והעוצמה של הקרניים מאפשרים לנו להסיק על ההרכב והמבנה האטומי של החומר. בהליך זה, אנו יכולים לקבוע את ההרכב האלמנטרי והמבנה בחומרים שונים. חברת א.ו.ב.א שירותי הייטק (2003) בע”מ הינה נציגות רשמית של חברת Malvern-Panalytical יצרנית מכשירי ה- XRD המובילה בעולם.

  שימושים נפוצים ב-XRD

  • קריסטלוגרפיה (crystallography): קריסטלוגרפיה הוא למעשה תחום במדע המחקרי והעיוני, בו אנו מנסים לפענח ולברר הכיצד גבישים במצב מוצק בנויים ברמת האטום, כלומר מבחינת הסידור של האטומים. הסיבה שבוחנים זאת על גבישים היא בשל העובדה שהגביש הינו בעל יחידת בסיס, הנקרא תא יחידה אופייני שחוזר על עצמו.
  • בדיקת XRD מאפשרת לנו לקבל מידע יסודי וחיוני שמספר לנו על המיקום והיחס של יחידת בסיס בגביש. כלומר, אנו יודעים באמצעות בדיקה זו את המרחק שיש בין יחידות התא ובין היתר גם את הזוויות והקשרים ביניהן.
  • דיפרקציה של קרני רנטגן נעשתה כבר במהלך שנים רבות. מדובר על טכנולוגיה וותיקה שהדרכים לביצועה משתכללים ומשודרגים עם השנים. השיטות השונות הובילו את עולם המחקר האטומי לפריצות דרך בתחום חקר ה-DNA.
  • אחד הגילויים המרעישים ופורצי הדרך בתחום זה הוא גילוי מבנה ה-DNA עוד משנת 1952. אז גילו גם את המבנה ופעולות תוך גרעין התא. כל זאת ועוד לא היה אפשרי ללא דיפרקציה של קרני רנטגן.

  הטכנולוגיה שמגלה בשבילך

  חברת ההייטק א.ו.ב.א שירותי הייטק (2003) בע”מ, שנוסדה ב-1987 ופועלת מאז ועד עתה בארץ ובחו”ל, מעניקה שירותים נרחבים בתחומי טכנולוגיה ומחקר רבים לגופים רבים. חברה זו פועלת במישורים רבים ונוחלת הצלחות בפרויקטים שונים ברחבי העולם. החברה עוסקת במחקר ופיתוח אמצעים שונים המקדמים את עולם המחקר בכל דרך אפשרית שנמצאת בקדמת המדע פורץ הדרך, ומעניקה שירות מקצועי ואיכותי עבור מעל 1,000 לקוחות בכל העולם.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר


   שיווק לעסקים באינטרנט שיווק לעסקים באינטרנט